אודותיי

איידי שחםשלום לך, אני מאוד שמחה שפתחת את הדף החשוב הזה.

 

שמי איידי שחם ואני מלווה ותומכת רוחנית לאנשים ובני משפחותיהם במעגלי סיום חייהם. אני מאמינה שאפשר למות אחרת.

 

מרגע הגיחנו לעולם ישנו רק דבר אחד בטוח, והוא שיגיע הרגע בו נצטרך להיפרד ממנו. המוות הוא הדבר היחיד המשותף לכל בני האדם.

נכון הדבר שישנם מקרים בהם המוות הוא פתאומי ללא הכנה מוקדמת. אך ישנם מקרים בהם יש לאנשים ידיעה מוקדמת והם זוכים באפשרות להתכונן למוות ולבחור כיצד ירצו להיפרד מהעולם. ליווי ותמיכה רוחנית מיועדים בדיוק למקרים אלה.

המוות זוכה לתדמית שלילית ולשם רע, בעיקר בעולם המערבי של ימינו. העיסוק בו מפחיד אותנו ומעלה רגשות מעורבים, שאלות ותהיות רבות כמו: מה קורה רגע לפני? האם אנחנו יודעים? האם יש התראה שמודיעה שזמננו קצוב? מה קורה אחרי? האם יש אחרי? אנחנו לא אוהבים לדבר על המוות, לחשוב עליו או להתעסק בו.

 

בחורף 2009 בעיצומו של גל הפיטורים הגדול מצאתי את עצמי מקבלת את אחת המתנות הגדולות והחשובות של חיי. ולמה מתנה? פשוט כי זכיתי. מאותו הרגע התחיל תהליך מופלא של גילוי עצמי והארה שבסופם זכיתי למצוא את ייעודי ולהגשים אותו.

בדרך נסתרת שלא תמיד הייתה ברורה לי, הפעיל היקום את קסמיו, וחלק אחר חלק התחברו להם חלקי הפאזל של חיי, אישיותי, כישורי ויכולותיי, לכדי הגשמת ייעודי כמלווה רוחנית לאדם הנוטה למות.

בליווי הרוחני אני מרגישה שאני יכולה לבטא את אהבת האדם שבי, את המקום העדין בו מתאפשר לי לגעת לרגע קט בליבו של האחר ולהביא מעט הקלה למקום בו יש כאב. כמי שחוותה את החוויה של ליווי אדם יקר הנוטה למות ,מקרוב, אני מבינה את המשמעות של הדבר לעומקו.

 

אני בת 54, גרושה ואם ל-3 ילדים מדהימים וכלב אחד חמוד. תלמידה של החיים.

 

באם מצאת את עצמך בהליך פרידה מהעולם, או באם אחד מבני משפחתך מצוי בשלב הזה, אני מזמינה אותך לפגישת היכרות עמי בה נכיר, נדבר על התהליך ונוכל להקל את המעבר בו.

 

שלך, איידי שחם